13 czerwiec 2021

Od niedzieli pociągiem można przemieszczać się w obrębie Olsztyna

fot. PAP
Od niedzieli podróżni mogą przemieszczać się pociągiem pomiędzy kilkoma dzielnicami Olsztyna - PKP PLK oddało do użytku pasażerów trzy nowe przystanki: Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Jezioro Ukiel.
REKLAMA

Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK poinformował PAP, że obsługa nowych przystanków w Olsztynie zostaje wprowadzona w niedzielę wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pociągów.

"Trzy nowe przystanki na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa to: Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Jezioro Ukiel. To dla mieszkańców lepszy dostęp do kolei" - powiedział PAP Janduła. Dodał, że dodatkowy peron zostaje od dziś uruchomiony na przystanku Olsztyn Śródmieście. "Mieszkańcy zyskują dzięki temu wygodniejsze podróże między okolicznymi gminami, olsztyńskimi osiedlami a centrum miasta" - dodał Janduła.

Aby poruszać się w obrębie miasta pociągiem, podróżni muszą kupić bilet w kasie kolejowej, bilety komunikacji miejskiej nie są honorowane.

Budowa nowych przystanków kolejowych w Olsztynie to część projektu, który realizowany jest z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wartość prac to ok. 70 mln zł netto.

"Wcześniej, w ramach tej inwestycji, przystosowano trasę z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa do przejazdu z szybszą prędkością. Wymieniono tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej" - dodał Janduła.

Oficjalne otwarcie przystanków kolejowych z udziałem m.in. wojewody i władz PKP PLK nastąpi w poniedziałek. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany