19 styczeń 2024

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, mżawką i błotem pośniegowym

zdjęcie: GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, mżawką i błotem pośniegowym / pixabay/5973613
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed opadami śniegu, mżawką i zalegającym błotem pośniegowym. Jednocześnie informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 298 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.
REKLAMA

Błoto pośniegowe utrudnia jazdę na drogach na terenie województwa pomorskiego na dk 6 odc. Lębork – Słupsk, dk 20 odc. Chwaszczyno – Bytów, dk 25 odc. Biały-Bór – Rzeczenica i dk 21 odc. Słupsk – Ustka oraz lubuskiego na dk 27 odc. Żary - Przewóz.

Z kolei z opadami śniegu muszą się liczyć kierowcy podróżujący na terenie województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Mżawka pada na terenie województwa lubuskiego.

IMGW prognozuje w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże. Stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego również w centrum i na wschodzie Polski. Na północy kraju opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm do 12 cm, lokalnie około 15 cm. Słabe opady śniegu występować będą również w centrum i na wschodzie kraju.

Temperatura minimalna od -11 st. C w rejonach podgórskich, około -4 st. C w centrum, do 0 st. C na wybrzeżu. Po spadkach temperatury poniżej 0 st. C miejscami wystąpi zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr na ogół umiarkowany, w północno-zachodniej Polsce okresami dość silny, nad morzem silny, do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W całym kraju wiatr porywisty, w Karpatach w porywach do 55 km/h, na zachodzie do 65 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem do 85 km/h, a w Sudetach do 90 km/h. Wiatr będzie powodować miejscami zawieje i zamiecie śnieżne ograniczające widzialność do 100 m.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bydgoszcz
16.4°C
wschód słońca: 04:20
zachód słońca: 21:16
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-17 19:00
miejsce
Opera Nova, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-18 18:00
miejsce
POINT Club, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-18 20:30
miejsce
POINT Club, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany