Mama na służbie w 8.K-PBOT

fot. nadesłane
Od ponad roku jest Terytorialsem w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Mama 5-letniego Franciszka, specjalistka od bezpieczeństwa i higieny pracy, dziś 26 maja świętuje swój Dzień Mamy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Założenie munduru wojskowego było jej wielkim marzeniem. „Odkąd pamiętam zawsze chciałam założyć mundur. Było to dla mnie zrealizowanie dziecięcych marzeń o byciu niezależnym, ważnym i wartościowym człowiekiem” - wspomina szer. Paulina OZDOWSKA, żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT.

„Wcześniej nie było możliwości połączenia pracy, rodziny, macierzyństwa i wojska. Teraz taką możliwość otrzymałam. Od kiedy dowiedziałam się, że można wstąpić do WOT i pogodzić to wszystko postanowiłam, że spróbuję. Nigdy nie należałam do osób, które są bierne w życiu, dlatego podjęłam to wyzwanie. Chciałam stać się bardziej samodzielna i niezależna, a to dla mnie i mojego synka Franciszka jest najważniejsze. W końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko” – podkreśla szer. Paulina OZDOWSKA.

„Ostatnio usłyszałam od mojego 5-letniego synka: „Mamo jak będę duży to chcę zostać żołnierzycą tak jak Ty!”- dodaje z uśmiechem szer. Paulina OZDOWSKA.

„Jestem szczęśliwą mamą, kobietą i człowiekiem. Życie ma to do siebie, że czasami trzeba podjąć trudne decyzje i wkroczyć na drogę wielu wyrzeczeń. Służba w 8.K-PBOT to dla mnie nie tylko satysfakcja z wykonywanych zadań ale przede wszystkim duma, że dałam radę, potrafię i ciągle się rozwijam. Za to będę zawsze wdzięczna.” 

„Macierzyństwo, to, że jestem mamą przedszkolaka odgrywa w moim życiu bardzo ważną i istotną rolę. Chciałabym go nauczyć, że pomaganie drugiemu człowiekowi jest bardzo ważne, że rodzina daje nam siłę, a pasja scala to wszystko w całość. Chcę żeby wyrósł na silnego, mądrego chłopca, który nie będzie bał się realizować swoich marzeń i osiągnie w życiu to co jest najważniejsze – szczęście” – komentuje szer. Paulina OZDOWSKA.

„Czego bym chciała życzyć sobie w tym dniu? Przede wszystkim zdrowia, siły i cierpliwości, bo miłość, pasję i szczęście już odnalazłam!”

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już blisko 24 tys. żołnierzy, z czego w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT ponad 1100 żołnierzy TSW. 20% z nich stanowią kobiety.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-10 19:00
miejsce
Pub Antena, Bydgoszcz, Modrakowa 53
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany