Zapisz się na bezpłatne kursy językowe

Wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy chcą nauczyć się języków: angielskiego, niemieckiego lub francuskiego zapraszamy na bezpłatne kursy językowe. Do tej pory ze 180-godzinnych szkoleń skorzystało już ponad 4 tysiące mieszkańców regionu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych regionu, jeśli tylko zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- We współczesnym świecie znajomość wyłącznie mowy ojczystej już nie wystarcza. Komunikatywne posługiwanie się językiem obcym staje się coraz bardziej niezbędne. Przykładamy dużą wagę do jakości kształcenia i czynimy wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić swoje kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Udział w bezpłatnych kurach językowych jest jedną z takich propozycji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się przed rokiem. Od tego czasu z bezpłatnych szkoleń skorzystało ponad 4 tysiące osób. Największym zainteresowaniem cieszy się język angielski.


Obecnie kursy językowe odbywają się w:
 • Bydgoszczy (w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu Idea, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA),
 • Toruniu (w siedzibie Akademii Nauki oraz w Wyższej Szkole Bankowej),
 • Inowrocławiu (na Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarczej i siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy),
 • Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),
 • Szubinie (w Szkole Podstawowej nr 1),
 • Nakle nad Notecią (w siedzibie Training House).

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Radziejowie, Lipnie i Włocławku. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Do skorzystania z marszałkowskich kursów językowych zapraszamy aż 10 tysięcy osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup:
 • osób z wykształceniem maksymalnie średnim,
 • osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),
 • osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizuje Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firmą Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliony złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 26,3 miliony złotych.

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.


Animacja projektu „Mówisz-Masz”

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego korzystają także ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl oraz tutaj.


Szkolenia językowe w liczbach:
 • 10 tysięcy osób skorzysta z bezpłatnych kursów do końca 2021 roku,
 • Blisko 160 grup szkoleniowych,
 • ponad 4 tysiące osób skorzystało lub korzysta ze szkoleń,
 • 180 godzin trwa kurs kończący się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej,
 • 4 godziny lekcyjne zajęć w tygodniu,
 • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
696
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-14 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-15 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-16 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany