Poznawali pracę policjanta od podszewki

fot. KWP w Bydgoszczy
W miniony piątek (13.12.2019) siedzibę bydgoskiej „drogówki” oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili uczniowie II klasy o profilu mundurowym Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy.
REKLAMA

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda struktura organizacyjna bydgoskiej komendy oraz czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów. Wizyta rozpoczęła się od zapoznania się z pracą policjanta ruchu drogowego. Aspirant Łukasz Ciszewski oraz sierż. szt. Joanna Góra scharakteryzowali krótko pracę policjantów, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach. Ciekawostką dla młodych „mundurowych” był pokaz sprzętu, który w codziennej służbie wykorzystują funkcjonariusze. Była to niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć z bliska mierniki prędkości, urządzenia do badania trzeźwości, zapory drogowe, a także osobiste wyposażenie policjanta.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnego radiowozu wyposażonego w videorejestrator wykroczeń oraz specjalistycznego radiowozu, którym na co dzień pełnią służbę policjanci Ogniwa Obsługi Zdarzeń Drogowych WRD KMP w Bydgoszczy. Podczas omawiania pracy policjanta uczniowie zapoznali się z profesjonalnym sprzętem, który wykorzystywany jest do obsługi różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z policjantami Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Asp. Sebastian Rink oraz mł.asp Rafał Wohlfeil przybliżyli młodzieży pracę funkcjonariuszy Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych oraz Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Klasa zadawała wiele pytań dotyczących specyfiki służby w każdej z wymienionych komórek.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo po zmroku oraz ulotki informacyjne dotyczące ogólnopolskiej kampanii „Zostań kimś wyjątkowym”, które przedstawiają profil kandydata oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego podczas rekrutacji do służby w Policji.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-01-30 19:30
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-02 15:30
miejsce
Opera Nova, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany