Polfinek spotkał się z dziećmi z Osielska

fot. KWP w Bydgoszczy
Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy kontynuując rozpoczętą na początku września akcję "Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem udali się do Szkoły Podstawowej w Osielsku, aby spotkać się z uczniami i przeprowadzić z nimi praktyczną lekcję bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Bydgoszczy asp. Sebastian Rink oraz mł.asp. Rafał Wohlfeil spotkali się z pierwszoklasistami i omówili z nimi najważniejsze zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. W lekcji oczywiście uczestniczył „Polfinek” - maskotka kujawsko-pomorskiej Policji, który towarzyszył dzieciom w zdobywaniu praktycznych umiejętności podczas przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych znajdującym się przy szkole. Dzieci chętnie wysłuchały prelekcji na temat zasad, do których należy się stosować poruszając się po drodze, a następnie wspólnie z policjantami udały się na przejście dla pieszych, aby wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę.

Przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Dariusz Porbes, jak co roku w ramach prowadzonej akcji, rozdał najmłodszym elementy odblaskowe oraz uświadomił, jak ważne jest korzystanie z nich na co dzień. Dzieci doskonale zdawały sobie sprawę, w jaki sposób elementy odblaskowe poprawiają ich widoczność na drodze, szczególnie po zmroku. Dyrektor Szkoły otrzymał ponadto kamizelki odblaskowe, które zgodnie z ich przeznaczeniem będą wykorzystywane podczas spacerów i wycieczek.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” adresowana jest zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, a w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

 
źródło: policja.pl 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-09-05 16:00
miejsce
Parafia polskokatolicka...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 19:00
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-05 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany