Nasza e-Szkoła w setną rocznicę urodzin papieża Polaka

Nowy, dziesiąty już tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczniemy wyjątkowo – w poniedziałek (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona naszego województwa, uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w warsztatach i katechezach online poświęconych papieżowi. W programie także kącik poezji i minikoncert. Z e-lekcjami i nowym planem zajęć powrócimy we wtorek (19 maja).
REKLAMA
- Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło więc zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek Piotr Całbecki

Poniedziałkowe katechezy i warsztaty online przygotowujemy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie m.in.  katecheza online z profesorem Waldemarem Rozynkowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówić będzie o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłoszą Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. O godzinie 12 zapraszamy na minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu Z nocy w Moc. Tuż po koncercie Teatr Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje poezję papieża. Na zakończenie ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówić będą „O Wojtyle po ludzku”.


Program wydarzeń (18 maja)

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa 18 maja 2020 r. Zmieniajcie świat
 
 1. 10:00-10:40 - „Nasze spotkania z papieżem Janem Pawłem II.O papieskich śladach w województwie kujawsko -pomorskim.” prof. Waldemar Rozynkowski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu )
 2. 10:50 -11:20 -„Jan Paweł II i beatyfikacja ks. phm. S.W. Frelichowskiego” Michał Kłosowski, Karol Brzozowski  (Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu )
 3. 11:30 -12:00 - „Pasje i zainteresowania w życiu Karola Wojtyły.  Jak można realizować dziś duchowe dziedzictwo JP II?” Milena Dąbrowska, ks. Piotr Wschowski (Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” w Bydgoszczy)
 4. 12:10 -12:40 - „Żywe pomniki dziedzictwa św. Jana Pawła II” Jarosław Kęsik (Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia ) Jan Wółkowski (Laboratorium św. Jana Pawła II)
 5. 12:50 -13:20 - „Św. Jan Paweł II – papież rodziny” ks. dr hab. Stanisław Suwiński, prof. UMK, Sławomir Tykarski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika)
 6. 13:30 -14:00 – „O Wojtyle po ludzku” Karolina Olszewska (Laboratorium św. Jana Pawła II) ks. Dawid Wasilewski (Duszpasterstwo Akademickie „Źródło”)
 7. 18:00-18:45 - Poezja Karola Wojtyły – Jana Pawła II Teatr „Szpila” ( I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Toruniu )
 8. 19:00-20:00 - „Wojtyła akustycznie”- mini -koncert Aleksandra Chilińska, Joanna Krause, Małgorzata Myszkorowska (Zespół „Z nocy w Moc”)
We wtorek (19 maja) powrócimy z lekcjami online według nowego planu lekcji

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na
 • www.kujawsko-pomorskie.pl;
 • edupolis.pl;
 • YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
 • Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.
Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-09-25 16:30
miejsce
Parafia polskokatolicka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany