Najmłodsi odwiedzili funkcjonariuszy z bydgoskiego Błonia

fot. KWP w Bydgoszczy
W miniony wtorek (01.10.2019) do Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie przybyły dzieci z publicznego przedszkola Mali Odkrywcy mieszczącego się przy ul. Dmowskiego 11 w Bydgoszczy.
REKLAMA

W związku z trwającym cyklem spotkań profilaktycznych dotyczącym bezpiecznej drogi do przedszkola i do domu, policjantów z bydgoskiego Błonia odwiedziły dwie najmłodsze grupy z przedszkola Mali Odkrywcy. Policjanci omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci poznały pracę mundurowych, obejrzały sprzęt, którego używają policjanci podczas służby (radiostacje, terminale mobilne, tarcze do zatrzymywania pojazdów, alkotestery). Przedszkolaki miały możliwość wejścia do radiowozów Fiat Ducato i Volkwagen, uruchomienia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Przybyli mali goście z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli dyżurkę. Poznali pracę dyżurnego „centrum dowodzenia”. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały okazję porozmawiać z policjantami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Największą radość sprawiła dzieciom wizyta u komendanta mł. insp. Mariusza Sobieckiego. Każde dziecko miało tę możliwość, by usiąść w fotelu komendanta i poczuć się jak prawdziwy „szef jednostki”.

Spotkanie uwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-01-30 19:30
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-02 15:30
miejsce
Opera Nova, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany