11 czerwiec 2021

Premier: w przyszłym tygodniu spotkam się z szefem MEiN na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji

fot. PAP
W przyszłym tygodniu spotkam się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził zadowolenie, że szef MEiN działa, by "nasycić programy szkolne odpowiednimi komponentami”.
REKLAMA

Szef rządu był pytany podczas konferencji w woj. zachodniopomorskim, czy planowane zmiany w prawie oświatowym to "skok na szkołę". Pytanie dotyczyło m.in. kwestii wyboru i odwoływania dyrektorów placówek.

"Absolutnie nie. W przyszłym tygodniu spotkam się z panem ministrem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o całym systemie edukacji" - powiedział premier.

"Mogę powiedzieć, że dziękuję bardzo panu ministrowi za to, że swoje prace prowadzi w kierunku nasycenia programów szkolnych odpowiednimi komponentami" – dodał.

Te odpowiednie komponenty to - jak wyjaśniał – "przede wszystkim program, który będzie możliwy do zabsorbowania dla dzieci i młodzieży, który dobrze przygotuje je do rynku pracy (...), do walki na tym coraz trudniejszym polu konkurencji międzynarodowej, a z drugiej strony nasycony będzie komponentami patriotycznymi".

"To, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla polskich dzieci. To, co jest dobre dla polskich dzieci, jest dobre też dla Polski" – stwierdził Morawiecki.

Szef rządu mówił, że "patriotyzm, który coraz bardziej pojawia się w programach jest bliski jego sercu". "Cieszę się, że w osobie pana ministra Czarnka mam bliskiego współpracownika, który odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową, o polską kulturę, polską tradycję, nie zapominając o tym, co będzie stanowiło o sile Polski za pięć, dziesięć, piętnaście lat, czyli nasza młodzież wykształcona w kierunkach technicznych, (…) artystycznych, humanistycznych" – mówił premier. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2021-10-29 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-05 20:00
miejsce
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-07 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-14 20:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany