27 styczeń 2024

Rozpoczęła się naprawa uszkodzonego nasypu mostu Pomorskiego

zdjęcie: Rozpoczęła się naprawa uszkodzonego nasypu mostu Pomorskiego / pixabay/569149
Rozpoczęła się naprawa nasypu zachodniej części mostu Pomorskiego w Bydgoszczy. Został on uszkodzony w połowie listopada 2023 r. wskutek budowy w jego pobliżu zbiornika retencyjnego. Zakończenie robót i przywrócenie normalnego ruchu przewidziane jest w marcu.
REKLAMA

Naprawa nasypu mostu przez Brdę została poprzedzona pomiarami, badaniami i wykonaniem obliczeń inżynierskich. Pozwoliło to ustalić zakres uszkodzeń i określić sposób ich usunięcia – poinformowała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, inwestor budowy zbiorników retencyjnych w mieście.

Zakres prac naprawczych obejmie m.in. zastosowanie grodzic stalowych wzmacniających ścianę zbiornika, rozbiórkę nasypu w obrębie uszkodzeń i zagęszczenie gruntu, a także odbudowę jezdni. Prace na własny koszt zrealizuje wykonawca zbiornika firma WUPRINŻ z Poznania.

W związku z uszkodzeniem nasypu po stronie zachodniej, przy wjeździe z ul. Fordońskiej, na moście wprowadzono zmiany w ruchu samochodów i wstrzymano ruch tramwajów. Samochody poruszają się wschodnią częścią mostu i po torowisku. Tramwaje skierowano na trasy wiodące przez sąsiednie mosty.

Po zakończeniu remontu na most Pomorski wrócą tramwaje i normalny ruch samochodów.

Autor: Jerzy Rausz

rau/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bydgoszcz
7.3°C
wschód słońca: 06:53
zachód słońca: 17:09
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2024-02-21 19:00
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-23 20:00
miejsce
Over the Under Pub, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-23 20:30
miejsce
Eljazz, Bydgoszcz, Kręta 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-24 15:30
miejsce
Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany