Start marszałkowskich mikrograntów

Od dziś (1 czerwca) można składać wnioski na mikrogranty inwestycyjne oferowane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego (TARR). To kolejny instrument wsparcia gospodarki uruchamiany w ramach wartego 740 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Przedsiębiorcy mogą już też korzystać z bardzo korzystnych pożyczek udzielanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) i pilotowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy (współfinansowanych przez samorząd województwa) rozwiązań rządowej Tarczy Antykryzysowej, a wkrótce także z e-bonów.
REKLAMA
- Ratujemy przedsiębiorstwa i miejsca pracy. To w dzisiejszej sytuacji niezbędne. Pracujemy intensywnie nad tym, by założone działania były przeprowadzona szybko, a przy tym w taki sposób, by w stu procentach trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.


Dotacje uratują miejsca pracy

Mikrogranty to dotacje inwestycyjne w wysokości 30 lub 60 tys. złotych, adresowane do małych i średnich firm, które zadeklarują utrzymanie lub utworzenie nowych miejsc pracy. Mogą stanowić nawet 95 proc. wartości przedsięwzięcia. Dodatkową zachętą jest z pewnością niezwykle łatwe aplikowanie o te pieniądze. W ramach tego narzędzia wesprzemy też małe sklepy, piekarnie, punkty apteczne - za pomocą mikrodotacji w wysokości do 2 tys. złotych na zakup urządzeń filtrujących powietrze. Wnioski, w bardzo uproszczonej formule, można składać od dziś (1 czerwca) za pomocą dedykowanego formularza online.

E-bony – na 25 tysięcy, 100 tysięcy lub ćwierć miliona złotych, w zależności od wielkości firmy - pozwolą kujawsko-pomorskim przedsiębiorcom zorganizować pracę zdalną i obsługę klientów w sieci, a nawet zmodyfikować profil działalności. Opłaceni przez samorząd województwa fachowcy zrobią diagnozę technologiczną, zarekomendują możliwe rozwiązania, skroją na miarę i wdrożą narzędzia z wykorzystaniem usług w chmurze obliczeniowej. E-bon to także zakup licencji na usługi w chmurze – dostęp do infrastruktury i oprogramowania, administrowanie stronami www, wirtualne środowiska pracy. Zakładany na dwa lata projekt z budżetem 9 milionów złotych przygotowuje także TARR. Pierwsze e-bony trafią do firm jeszcze tego lata.


Te pożyczki pozwolą przetrwać

 Bardzo korzystne pożyczki obrotowe Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy ma w ofercie cały czas. Teraz dostosował ten produkt do nowej sytuacji. Można wziąć do 150 tys. złotych na 2,44-2,84 proc. na 3-5 lat. W pakiecie bardzo uproszczona procedura składania wniosków i półroczna karencja w spłacie rat kapitałowych.

 Nowa oferta to pożyczki płynnościowe, czyli jeszcze bardziej korzystne pożyczki obrotowe: 
 • do pół miliona złotych dla mikro i małych przedsiębiorstw
 • do miliona złotych dla średnich przedsiębiorstw
 • m.in. na wynagrodzenia
 • oprocentowanie 2,09-2,84 proc.
 • na 6 lat
 • półroczna karencja spłat
 • „wakacje kredytowe”
 • informacje na stronie KPFP: https://kpfp.org.pl/pozyczka-plynnosciowa/  i https://kpfp.org.pl/pozyczki-dla-twojej-firmy/pozyczka-plynnosciowa/

Powiatowe urzędy pracy proponują
 • niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców (do 5000 zł)
 • świadczenia dla samozatrudnonych
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ZUS dla małych i średnich firm
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ZUS dla organizacji pozarządowych
 • szczegóły w Twoim powiatowym urzędzie pracy
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bydgoszczy

kiedy
2020-12-30 16:00
miejsce
Parafia polskokatolicka...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-03 16:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-05 19:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 17:00
miejsce
Kinoteatr Adria, Bydgoszcz,...
wstęp biletowany