24 lipiec 2022

zdjęcie: Miasto zabrzmi letnimi dźwiękami muzyki, wszystko za sprawą trasy koncertowej Letnie Brzmienia 2022 / pixabay/4212584
Letnie Brzmienia to wakacyjna trasa koncertowa z ponad 20 najpopularniejszymi artystkami i artystami w Polsce. Już niedługo rozbrzmi ona w Bydgoszczy.
Sobel, Zalewski i Kwiat Jabłoni - to artyści, którzy zawitają do naszego miasta w ramach wakacyjnej trasy koncertowej po Polsce „Letnie Brzmienia 2022”. Trzy dni koncertów od 4 do 6 sierpnia na Wyspie Młyńskiej to impreza biletowana, a miasto Bydgoszcz zostało partnerem tego muzycznego wydarzenia.

Jako pierwszy na Wyspie Młyńskiej wystąpi Krzysztof Zalewski, o którym stało się głośno za sprawą udziału w projekcie Męskiego Grania, w którym uczestniczy do dziś. Ma na swoim koncie takie utwory jak „Początek” z Dawidem Podsiadło i Kortezem jak i najnowszy hymn Męskiego Grania. W 2020 roku Zalewski wydał  swój najnowszy album – „Zabawa”, z którego najbardziej znane hity to „Annuszka” czy „Tylko Nocą”. Koncert Krzysztofa Zalewskiego zaplanowano w czwartek, 4 sierpnia.

Dzień później (5 sierpnia) będzie można usłyszeć jednego z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów młodego pokolenia w Polsce. Sobel zdobył serca fanów za sprawą minialbumu „Kontrast”, który pokrył się platyną. A kolejny longplay "Pułapka na motyle" szybko zyskał status poczwórnej platyny. Jego hit nagrany razem z Sanah „Cześć, jak się masz?” słyszymy dziś w każdym polskim radiu.

Na zakończenie Letniego Brzmienia w Bydgoszczy polski folk-popowy zespół Kwiat Jabłoni. Założony przez rodzeństwo Kasię i Jacka Sienkiewiczów, którzy w tym roku współtworzą hymn Męskiego Grania wraz z bydgoszczaninem Bedoesem i Krzysztofem Zalewskim. Kwiat Jabłoni wystąpi w sobotę, 6 sierpnia.

W całej Polsce od czerwca do września, na plenerowych scenach, w centrach 13 największych polskich miast, zagrają tacy artyści jak Brodka, Artur Rojek, Mery Spolsky, Zalewski, sanah, Natalia Przybysz, Kwiat Jabłoni, MROZU, Tymek, Kortez, Ralph Kaminski, Sobel, KARAŚ/ROGUCKI, Ania Dąbrowska, KULT, Kuba Badach, Daria Zawiałow, IGO, Nosowska i Kaśka Sochacka.

Bilety w cenie 89 zł na www.letniebrzmienia.pl. Istnieje możliwość zakupu karnetu na wszystkie koncerty.

2024-05-24 19:00
Over the Under Pub, Bydgoszcz,...
2024-05-24 20:00
2024-05-25 19:00