23 marzec 2011

XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego

Dnia 19 marca 2011 w Białych Błotach pod Bydgoszczą odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego o Puchar Kujaw i Pomorza. W tym roku udział w turnieju wzięło co najmniej 1500 tancerzy podczas 3-dniowej imprezy.
Poziom festiwalu był naprawdę bardzo wysoki. Konkurs oceniało 10-osobowe wymienne jury, zaproszone przez organizatora. Jury oceniające taneczne talenty składało się ze znakomitych fachowców, a na czele stanął Piotr Galiński, choreograf, specjalizujący się w tańcu jazzowym, towarzyskim i nowoczesnym. Był on również jurorem wszystkich dotychczasowych polskich edycji programu „Taniec z Gwiazdami". W jury zasiadł również Artur Cieciórski, który zwyciężył II edycję programu „You Can Dance - Po Prostu Tańcz".
Na tak prestiżowym turnieju Elbląska Formacja Tańca Nowoczesnego DESTINATION tańcząca w kategorii 12-15 lat Disco Dance zajęła III miejsce. Ponadto młodzież zaprezentowała się również w duetach w różnych kategoriach wiekowych. Dla większości z nich był to debiut, ale i tak spisali się na medal.
Aktualnie tancerze z Formacji DESTINATION należący do Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski Disco Dance, które odbędą się w dniach 8-10 kwietnia 2011 w Elblągu.

Źródło: Trener Formacji Destination