11 kwiecień 2011

Odszedł wybitny społecznik Artur Bielawski

zdjęcie: Odszedł wybitny społecznik Artur Bielawski / fot. UM Bydgoszcz
fot. UM Bydgoszcz
Przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo – Artur Bielawski – zmarł nagle 5 kwietnia br. Społecznika zasłużonego , m.in. dla powstania województwa kujawsko-pomorskiego pożegnamy 12 kwietnia, na Cmentarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Kossaka.
Artur Bielawski miał 58 lat, był emerytowanym podpułkownikiem lotnictwa, który szczególnie zasłużył się dla miasta i regionu. Z jego inicjatywy podjętych zostało wiele przedsięwzięć integrujących lokalną społeczność. Artur Bielawski współtworzył również Stowarzyszenie KEST Szwederowo, a także zabiegał o powstanie województwa kujawsko-pomorskiego. Przez 20 lat, z niewielkimi przerwami, działał w Radzie Osiedla Szwederowo, której obecnie był przewodniczącym.

Cechowała go niezwykła chęć niesienia pomocy potrzebującym. Mieszkańcy Szwederowa pamiętają go, m.in. dzięki organizowanym przez niego imprezom – w tym Dniu Szwederowa. Artur Bielawski przyczynił się również do reaktywacji działalności tutejszej Rady Osiedla.

Źródło: UM Bydgoszcz

2024-05-17 19:00