30 maj 2022

Od środy zamknięte będą ulice w centrum miasta

zdjęcie: Od środy zamknięte będą ulice w centrum miasta / pixabay/220074
Od środy do piątku na bydgoskich ulicach pojawią się utrudnienia w ruchu. Powodem – jak informują drogowcy – będą kręcone zdjęcia do filmu „Doppelganger” w reż. Jana Holoubka.
Jak informują drogowcy, w tych dniach wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu na placu Teatralnym, ul. Mostowej, Stary Port (od Mostowej do Lubeckiego), Grodzkiej (od Mostowej do Podwale i od Przy Zamczysku do Bernardyńskiej wraz z placem Solnym). Wówczas od godzin porannych niemożliwe będzie korzystanie z miejsc parkingowych i możliwość zatrzymywania się.

Zdjęcia w Bydgoszczy kręcone będą w czwartek (2 czerwca) od rana do piątkowego (3.06) poranka. W tych dniach ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów.  Będą korzystały z nich tylko ekipy filmowe. Dodatkowo w rejonie Mostowej czasowo wstrzymywany będzie ruch pieszy.

Historia pokazana w "Doppelgänger. Sobowtór" rozgrywa się po dwóch stronach "żelaznej kurtyny", w końcu lat 70. i na początku 80. Inspiracją do filmu była prawdziwa historia polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską. Tytułowego bohatera zagra Jakub Gierszał.

Jan Holoubek jest uznanym reżyserem młodego pokolenia. Jego debiutancki film fabularny - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" zdobył wiele nagród i uznanie krytyków. W 2001 roku ukończył Wydział Operatorski PWSFTiTV w Łodzi. Zawodu uczył się pod okiem takich twórców jak Edward Kłosiński i Witold Sobociński. Od 2004 roku działa niezależnie jako autor zdjęć przy produkcjach filmów fabularnych, telewizyjnych oraz reklamowych. Pracował na planie do filmów Juliusza Machulskiego, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Stuhra czy Krystyny Jandy. W 2007 roku zadebiutował jako reżyser filmem dokumentalnym "Słońce i cień", który nagrodzono na wielu festiwalach. W 2014 roku zrealizował mockument "Pocztówki z Republiki Absurdu". W 2018 roku wyreżyserował głośny serial sensacyjno-kryminalny "Rojst", napisany wspólnie z Kasprem Bajonem.

Oprócz Bydgoszczy, zdjęcia do filmu „Doppelganger” (Sobowtór) realizowane będą także m.in. w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i stolicy Łotwy, Rydze. W obsadzie są Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Sławomira Łozińska, Krzysztof Dracz, Adam Ferency, Wiktoria Gorodeckaja, Katarzyna Herman, Zofia Stafiej, Emily Kusche, Nathalie Richard, Joachim Raaf, Jessica McIntyre. Premiera filmu planowana jest na 2023 rok.

2024-05-19 18:30
2024-05-19 18:30
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz, ul....